banner

Kızarıklık ve Lekelere Mucizevi Dokunuş: Photo Genesis Limelight

Yaşlanmanın en yaygın belirtilerinden biri, genişlemiş kılcal damarlar nedeniyle güneş lekelerinin ortaya çıkması ve ciltte kızarıklık olmasıdır. Günümüzdeki yeni konsept, yaşlandıkça cilt renginin bozulmasını önlemek için yeni nesil gençleştirme cihazlarıyla cilt tonunu eşitlemek ve cilt görünümünü gençleştirmektir.

Photo Genesis Limeligt, ışığı kullanarak yaşlanan, kızaran ve güneşten zarar gören cildi gençleştirmek için tasarlanmıştır.  Birçok cilt problemini tek bir tedavide çözen bu acısız ve rahat uygulama, neredeyse her kadının şikayetçi olduğu kızarıklık, güneş lekeleri, ince çizgiler, eşit olmayan cilt tonu ve geniş gözenek görünümünü nazik dokunuşlarla iyileştirir; yüz, boyun, göğüs ve elleri yenileyip gençleştirir.

Photo Genesis Limelight Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Bu uygulama için en uygun adaylar, kırmızı, lekeli, çilli veya zayıf cilt dokusuna sahip, cilt yüzeyinde belirgin kılcal damarları ve geniş gözenekleri olan kişilerdir.

Photo Genesis Limelight Nasıl Çalışır?

Bu yoğun darbeli ışık tedavisi, çeşitli dalga boylarında geniş bir ışık enerjisi spektrumu kullanarak cilde milisaniye patlamaları ile yüksek enerji seviyelerinde ışık gücü sağlar. Bu tedavi güneşin verdiği hasarı, yaşlılık lekelerini, kırık kılcal damarları, yüz damarlarını ve diğer birçok yüz kusurunu iyileştirir. Bu non-invaziv tedavinin en büyük avantajlarından biri tedavi sonrası günlük yaşamınızda neredeyse hiç aksama yaşatmamasıdır.  30 ila 45 dakika süren seansınız sonrası hemen işinize veya günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Tedavinin hemen ardından tedavi edilen alan hafifçe şişebilir. Bu normaldir ve yalnızca bir veya iki gün sürer. Oluşan kızarıklığı kapatmak için makyaj yapılabilir. Nihai sonuçlar 3 hafta içinde görülür. Genellikle kademeli, doğal bir iyileşme sunan 3 ile 5 seanslık bir tedavi serisi şeklinde uygulanır. Tedavi planı her hasta ve durumuna göre tasarlanır, bu nedenle gerekirse ek tedaviler önerilebilir. Tedavi sonrası en az iki hafta boyunca terlemeyi içeren aktivitelerden ve doğrudan güneş ışığından kaçınmanız önerilir.

Photo Genesis Limelight Hangi Cilt Sorunlarını Tedavi Eder?

Derimer Kliniği olarak, Cutera Photo Genesis Limelight cihazı ile gerçekleştirdiğimiz uygulamaları aşağıdaki cilt rahatsızlıklardan mustarip hastalarımıza sunuyoruz:

  • Cilt kızarıklığı
  • Genişlemiş gözenekler
  • Küçük kılcal damar görünümleri
  • Düzensiz kahverengi lekeler
  • Sivilce izleri
  • Güneş hasarı

Photo Genesis Limelight Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu cihaz, cilt yüzeyinde kızarıklık, telenjiektazi (küçük damarlar) veya kahverengi lekeler bulunan yüz, boyun ve dekoltenin herhangi bir bölgesi için idealdir. Daha önce tedaviye yanıt vermemiş olan açık kahverengi lekeler de Photo Genesis Limelight uygulamalarıyla büyük oranda iyileşme gösterir.