banner

Mezolifting Uygulamaları (Cilt Mezoterapisi)

Cilt yüzeyine uygulanan krem ve maskeler cildin sadece en üst tabakasını besler ve canlandırır. Ancak cildin daha derin katmanları canlanmaya daha çok ihtiyaç duyar. Mezolifting, vitaminler, antioksidanlar, hyalüronik asit gibi bazı karışımların cildin alt kısmına enjekte edilmesine dayanan etkili bir tedavi yöntemidir.

Mezolifting Uygulamaları Nasıl Gerçekleştirilir?

Besleyici maddeler, Vital Enjektör cihazı kullanılarak veya ablatif CO2 lazer etkilerinin bir sonucu oluşan mikro gözenekler aracılığıyla yüz, boyun ve dekolte cildine manuel olarak enjekte edilebilir. Bu sayede, hyalüronik asit, vitaminler, antioksidanlar, mineraller, amino asitler, peptitler, büyüme faktörleri gibi çeşitli bileşenleri içeren mezoterapötik çözeltiler, cildi nemlendiren ve besleyen mikroporlar aracılığıyla cilde taşınır. Lazer mezolifting, birden fazla mikro-insizyonun çevresindeki onarım büyüme bölgelerinin etkisi ile desteklenen, cilt, yüz, boyun ve dekolte kırışıklıklarının azaltılması, giderilmesi ve cildin gençleştirilmesi ile sonuçlanan modern bir mezoterapi yöntemidir.

Mezolifting Uygulamaları Hakkında Temel Bilgiler

  • Prosedür, minimal ağrı içerir; öncesinde bir anestezik krem ​​uygulandığında oluşabilecek rahatsızlığın önüne geçilir.
  • İşlemden önce antikoagülan ilaçların (örn. Anopyrin, Trombex vb.) kullanılmaması önerilir.
  • Etkiyi arttırmak ve iyileşmeyi desteklemek için prosedürün LED terapisi ile birleştirilmesi önerilir.
  • Tedavi edilen bölgenin kızarıklığı ve şişmesi veya küçük kabukları, prosedür yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 gün içinde kademeli olarak kaybolacaktır; uygulama sonrası üçüncü günden itibaren makyaj yapılabilir. Bu yüzden, hafta içi çalışan kadınlar için en doğru tedavi zamanı hafta sonu tatilidir.
  • Prosedür bir ay sonra
  • Prosedür, güneşli olmayan bir dönemde yapılırken, tedavi edilen bölge ameliyattan bir ay önce ve bir ay sonra UV radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır. İşlemden sonra katı SPF 50+ koruma önerilir.
  • Mezolifting, kolajen üretimini artırarak cildin yenilenmesini sağlar ve cilt daha parlak bir görünüm kazanır.
  • Mezolifting, yüz, boyun dekolte ve ellerde meydana gelen yaşlanma etkilerinin giderilmesinde de etkilidir.
  • Mezolifting uygulaması, hazırlanan karışımın deri altına enjekte edilmesi işlemini kapsar. Mikro enjektörlerle yapıldığı için herhangi bir ağrı veya acı hissettirmez. Uygulama sonrası günlük yaşama devam edilebilir.
  • Seanslar ortalama 20-30 dakika sürer ve bir ay ara ile yapılan iki seanstan ve 3-6 ay sonra uygulanacak devam seanslarından sonra tatmin edici sonuçlar alınabilir.