banner

Gençlik aşısı, cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak doku onarımı sağlayan, cildin yıpranmasına karşı koruyuculuk özelliği bulunan bir kokteyl karışımdır. Bu karışımın içerisinde peptitler, vitaminler gibi birçok uyarıcı ürünle birlikte, en fazla oranda hyalüronik asit bulunur.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik Asit, vücudun en önemli yapı taşlarından biridir. Kan damarlarından iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar vücudumuzun her yerinde bulunur. Hyalüronik asit, cilde canlılığı, nemi, parlaklığı ve tonusu veren hücre matriksini oluşturur. 25-30’lu yaşlardan itibaren azalması ciltteki yaşlanma sürecini hızlandırır.

Gençlik Aşısı Cildi Nasıl İyileştirir?

Gençlik aşısı uygulaması, ciltte azalmış olan hyalüronik asidi yerine koyarak cilt onarımını başlatır. Hyalüronik asit, elastin ve kollajen arasındaki boşlukları doldurur, suyu yakalar ve temel maddelerin cilt hücrelerine geçmesine olanak sağlar. Bu sayede hem cilt yaşlanmasını önlemiş hem de cilde kaybettiği nemi ve elastikiyeti kazandırmış olur.

Gençlik Aşısı Kimlere Ne Sıklıkla Uygulanır?

Gençlik aşısı, 20 yaşından itibaren ve tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Cildin kendi molekül yapısında olduğu için hiçbir reaksiyona neden olmaz, alerji riski yoktur.

Tedavi protokolü cildin durumuna bağlı olmakla birlikte, genelde 2 hafta aralarla 2 veya 3 enjeksiyon şeklindedir. Yılda 2 kez tekrarlanması etkisinin uzun süre korunmasını sağlar.

Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar ve Ne Gibi Sonuçlar Beklenir?

Gençlik aşısı uygulaması sonrası 2.günden itibaren ciltteki nemlenmenin arttığı hissedilir ve belirgin derecede canlılık ve parlaklık görülmeye başlar. 2 hafta sonra ise kırışıklık ve sarkmalarda azalma, lekelerde hafifleme görülür.

Gençlik Aşısı Güvenli Midir, Uygulamanın Yan Etkileri Var Mıdır?

Hyalüronik asit, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan hiçbir yan etkisi yoktur ancak enjeksiyonlara bağlı çok ufak kızarıklık, eritem vs. gözlenebilir. Bu hafif yan etkiler uygulama sonrası kısa bir süre içinde gerileme gösterecektir.