banner

Akne, cilt gözeneklerinin fazla yağ, ölü cilt hücreleri ve bakterilerle dolmasının sonucunda ortaya çıkar. Bazen bu dolu gözenekler folikül duvarını kıracak kadar şiştiğinde, derin ve kalıcı izlere (skarlaşmaya) neden olabilir. Yüz veya vücuttaki akne izlerine uygulanan lazer tedavisi, tüm cilt tiplerinde rahatlıkla tercih edilen ve etkili sonuçlar veren popüler bir tedavi seçeneğidir.

Lazerle akne izi tedavisinde lazer ışığının darbeleri hasarlı dokuyu parçalar ve yeni, sağlıklı dokuyu aynı yerde oluşması için uyarır. Yüz dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerindeki, çok açık ve çok koyu ciltler de dahil olmak üzere herhangi bir cilt tipindeki tüm akne izlerinde kullanılabilir.

Uygun lazer tedavisinin seçimi, akne izinin türüne, hastanın seans sayısı ve toparlanma süresi açısından beklentilerine bağlıdır.

  1. Fraksiyonel Lazer ile Akne İzi Tedavisi

Fraksiyonel lazer, akne izlerinin tedavisinde etkili bir uygulamadır. Bu yeni teknoloji, cildin sadece bir kısmını tedavi eder, hızlı bir iyileşme sağlar ve aynı zamanda kolajen yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı olur. Kliniğimizde Fraksiyonel lazer ile akne izi tedavisi için Erbiyum YAG Fraksiyonel lazer kullanılmaktadır.

  1. Ablatif Lazer ile Akne İzi Tedavisi

Ablatif cilt yenileme uygulaması, tek seansta inanılmaz bir iyileşme arayan hastalar için ideal bir akne izi tedavisidir. Ablatif yüzey yenileme erbium YAG veya karbondioksit (CO2) lazeri kullanır. Bu tür lazer tedavisi, akne izi olan bölgedeki cildinizin tüm üst katmanını çıkarmayı amaçlar. Ablatif lazerlerden gelen kızarıklığın azalmaya başlaması 3 ila 10 gün sürebilir.

  1. Altıniğneli Radyofrekans (Scarlet) Tedavisi

Altıniğneli RF tedavisi, ısı artışıyla derinin orta-alt tabakalarının kollajen ve elastik liflerin oluşması için uyarılması prensibine dayanır. Bu sürecin sonucunda, üst tabakaya herhangi bir hasar vermeden derinin yenilenmesi ve izlerin iyileşmesi sağlanır.