Botoks İle Terleme Tedavisi

BOTOKS İLE TERLEME TEDAVİSİ

Aşırı terleme sık görülen ve kişilerin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Tüm vücut terlemesine karşın etkili bir yöntem yokken bölgesel aşırı terlemeler botoks ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Avuç içi, ayak tabanı gibi bölgelere de uygulanabilen botoks özellikle koltuk altında çok yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

Botoks sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip sinirle hedef organı arasındaki iletimi durdurur. Sinir iletiminin durması sinirin ulaştığı organın işlevinin azalmasına veya tamamen yok olmasına yol açar.

Etkisi kalıcı olmayıp ortalam 4-6 ay kadardır. Ayrıca uygulama sıklığı ile bu süre daha da uzayabilmektedir. Botoks etkisi geçtikten sonra kesinlikle tedavi öncesi duruma dönülmekte ve hiçbir şekilde daha kötü bir durum oluşmamaktadır.  

Terleyen bölgelere uygulandığında, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimi durdurarak ter bezlerinin çalışmasını azaltır. Aşırı terleme ve buna bağlı ter kokusu şikayeti olan kişilerin terleyen bölgelerine botoks uygulandığında şikayetlerinde düzelme sağlanır.